Відкрити меню

Як правильно вибрати охоронця


Склалася думка, що головне завдання охоронця – вступити в сутичку з нападаючим і захистити особа, яку охороняють своїм тілом. Насправді, головне в роботі особового охоронця зовсім інше: він повинен, в першу чергу, передбачити загрозу і запобігти небезпеці, застосовуючи спеціальні прийоми – огляд місця, куди прибуває клієнт, виявлення вибухових пристроїв, стеження і т.п. І тільки якщо конфлікт неминучий, охоронець повинен відбити напад. Але і в цьому випадку його основним завданням не є нейтралізація атакуючого. При серйозній загрозі охоронець в першу чергу повинен вжити всіх заходів для того, щоб якомога швидше відвести особа, яку охороняють з небезпечного місця, вставши між ним і нападаючим. Якщо по охоронюваному особі буде відкритий вогонь, охоронець повинен укласти його на землю або заштовхнути в найближче укриття (автомобіль) і закрити його своїм тілом. Тільки переконавшись, що його клієнт перебуває в укритті, охоронець може відкрити у відповідь вогонь і нейтралізувати нападників. Тобто охоронець в першу чергу повинен бути аналітиком і психологом, а не бойовиком. Його головне завдання не ліквідовувати небезпеку, а запобігти їй. Він повинен постійно сприймати і аналізувати інформацію, по ледь помітним ознаками відчути характер небезпеки, передбачити поведінку і стан людей і зіграти на випередження, з тим щоб усунути причини загрози до моменту прояву злочинної активності.

У суспільстві широко поширені хибні уявлення про те, яким повинен бути охоронець. Багато хто вважає, що це повинен бути супермен, що майстерно володіє прийомами рукопашного бою і стріляниною – чемпіон з боксу, карате, боротьби, стрільби. Безумовно, знання прийомів рукопашного бою необхідно особистому охоронцю. Вони дають йому впевненість у собі, сміливість, вміння орієнтуватися в кризових ситуаціях. Однак спортивна техніка мало придатна для реального бою, оскільки в її основі лежить поєдинок, спаринг, який відволікає бійця від головного завдання – забезпечення безпеки особи, що охороняється (для фізичного захисту практикуються спеціальні прийоми). Практика показала, що в деяких випадках охоронець, люблячий продемонструвати свої бійцівські якості, просто провокує бійку. А в той час поки він «зайнятий», особа, яку охороняють усувають без особливих складнощів. Крім того, сучасне вогнепальну зброю в руках нападника взагалі робить непотрібним фізичний контакт.

Те ж саме відноситься і до вміння володіти зброєю. Охоронцеві зовсім не потрібно потрапляти в яблучко, йому досить вразити мішень. Набагато важливіше для нього швидко вихоплювати зброю і вести стрілянину, не цілячись, з будь-якого становища. Далеко не у всіх ситуаціях можливе застосування зброї. Законодавча база також різко обмежує можливість використання охоронцем вогнепальної зброї. Крім того, в завдання охоронця входить не вбити нападника, а захистити клієнта. Тому випадки перестрілок між охоронцями і злочинцями на практиці зустрічаються вкрай рідко. Так що бути хорошим бійцем або стрільцем, не означає бути хорошим охоронцем.

Ще одним поширеним помилкою є уявлення про охоронця як про загрозливого вигляду людині з накачаними м’язами і великою масою тіла. Справедливості заради слід зазначити, що в деяких випадках застосування такої «іміджевої» охорони доречно для демонстрації сили як стримуючого фактора. Наприклад, це практикується в шоу-бізнесі для охорони клієнта від натовпу або коли охорона потрібна для престижу. Якщо ж мета – забезпечення особистої безпеки, то, як показує практика, в цій роботі більше цінуються ті, хто не виділяється ні своїм зовнішнім виглядом, ні одягом, ні поведінкою серед оточення свого шефа. Для охоронця набагато важливіше голова, ніж широкі плечі, оскільки його головна задача – запобігати екстремальні ситуації. Цінуються ті особисті охоронці, які можуть працювати тихо і ефективно, не створюючи ажіотажу.

Исходя из специфики решаемых задач, телохранитель должен обладать следующими качествами:

  • Быть профессионально подготовленным, иметь соответствующий объем знаний и высокий профессиональный уровень.
  • Иметь достаточный уровень интеллекта, зрелость суждений и хорошую память, легко обучаться, обладать творческим мышлением, уметь анализировать ситуацию.
  • Обладать хорошими организаторскими способностями, быть тактичным и уметь общаться с людьми.
  • Быть инициативным и уверенным в себе, уметь взвешенно и самостоятельно принимать решения, оставаясь при этом предусмотрительным и благоразумным, не испытывать чувство враждебности.
  • Ответственно относиться к выполнению своих обязанностей, быть дисциплинированным, порядочным и честным.
  • Быть хладнокровным, терпеливым и психологически устойчивым в стрессовых ситуациях, уметь не поддаваться панике.
  • Обладать хорошей физической, бойцовской и стрелковой подготовкой в рамках требований его профессии.

Важное значение имеет образ жизни личного охранника, выбор связей. Они не должны быть источником его уязвимости со стороны криминальных элементов, а также конфликтов в общении с людьми в различных ситуациях. Те, кто готовит преступную акцию против охраняемого лица, могут предпринять определенные меры против телохранителя, чтобы парализовать его противодействие. Кроме того, тесно общаясь с клиентом, телохранитель невольно получает конфиденциальную информацию о его личной и деловой жизни и может представлять большой интерес в роли информатора или сообщника для врагов охраняемого лица.

В этой связи при приеме на работу нелишне ознакомиться с биографическими данными кандидата, чтобы выяснить, имеет ли он неснятую или непогашенную судимость, находился ли под следствием или судом, не состоит ли на учете ввиду психической болезни, алкоголизма или наркомании. Возможно, его когда-то выгнали из «органов» за разного рода проступки. Важна также и мотивация личного охранника. Вполне нормально, если его привлекает материальная сторона его профессиональной деятельности, и он относится к своей работе как к бизнесу, продавая свои профессиональные навыки. Наличие семьи и детей является плюсом, поскольку свидетельствует о высокой степени ответственности кандидата. Следует избегать тех, кому присущ авантюризм, тяга к перемене мест, кому работа нужна для компенсации недостатка адреналина в крови.

Как видно из сказанного, человеку, не имеющему отношения к охранному бизнесу, очень легко допустить ошибку при выборе телохранителя, а цена этой ошибки может быть очень высока. Поэтому лучше всего нанимать личную охрану через частное охранное предприятие. Серьезная охранная фирма способна обеспечить всестороннюю проверку, тщательный отбор и необходимую подготовку кандидатов.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38 (044) 229-04-75 +38 (044) 249-56-43

  

© 2019 ПРИНЦИП · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка, продвижение сайта: w-a-p.top +380639590329