Відкрити меню

Психофізіологічна експертиза


Психофізіологічний відбір і психофізіологічна експертиза
З метою забезпечення ефективного, надійного і безаварійного виконання робіт підвищеної небезпеки підприємство повинно проводити психофізіологічний відбір співробітників. Психофізіологічні характеристики людини є індикаторами рівня розвитку важливих професійних якостей, що дозволяє спрогнозувати здатність співробітників до успішної та безаварійної роботи.
Психофізіологічна експертиза (ПФЕ) дозволяє об’єктивно виміряти велику кількість психофізіологічних властивостей, виявити структуру індивідуальних особливостей людини, обумовлених його фізіологічними системами організму.
Чи обов’язково проведення психофізіологічної експертизи?
На державному рівні нормативним документом, який регламентує ПФЕ, є Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 р № 2694-XII, ст. 5 якого встановлено, що працівнику не може пропонуватися робота, яка протипоказана йому за станом здоров’я. Для виконання робіт підвищеної небезпеки, а так само тих робіт, які потребують професійного добору, допускаються особи, які мають відповідний висновок психофізіологічної експертизи.
Стаття 13 вище згаданого Закону зобов’язує роботодавця усувати причини, які можуть призвести до нещасних випадків, в т.ч. можливість неадекватних дій співробітників які призводять до нещасних випадків.
Після набрання чинності Порядком проведення медичних оглядів працівників, затвердженого наказом МОЗ України від 21.05.2007 р № 246, п.2.13, ПФЕ з рекомендаційної процедури ставати обов’язковою частиною медичних оглядів працівників.
Перелік видів робіт підвищеної небезпеки.
Перелік видів робіт, які потребують професійного добору.
Для проведення ПФЕ, компанією «СКАТ-ПКБ», як територіальним відділенням Центру психофізіологічної експертизи працівників при виконанні робіт підвищеної небезпеки, який функціонує в складі ДП «Головний навчально-методичний центр Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці», використовується єдиний сертифікований Програмний тестовий комплекс для професійного психофізіологічного відбору фахівців. Фахівці «СКАТ-ПКБ» з проведення психофізіологічної експертизи на базі вищевказаного комплексу, пройшли навчання в ДП «ГНМЦ», що забезпечує високий рівень якості при проведенні експертизи. Обробка даних психофізіологічного тестування і формування експертного висновку здійснюється підприємством «Експертно-навчальний центр» Ліцензія МОЗ АВ №447811.
При цьому, завдяки роботі через Інтернет, фахівці «СКАТ-ПКБ» мають можливість видати сформований висновок експертизи в стислі терміни в будь-якому регіоні України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+38 (044) 229-04-75 +38 (044) 249-56-43

  

© 2019 ПРИНЦИП · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Разработка, продвижение сайта: w-a-p.top +380639590329